Víceboj 2017

V sobotu 13. května 2017 jsme ve Vizovicích uspořádali 2. ročník Májového atletického víceboje.

Počasí vyšlo úplně skvěle a celé dopoledne jsme si mohli užívat sluníčka a příjemných letních teplot. Letošní druhý ročník přilákal na start víceboje na naše poměry neuvěřitelný počet 69 soutěžících i vzhledem k tomu, že na vedlejším fotbalovém hřišti současně probíhaly závody mladých hasičů. Proti loňsku se účast zvýšila o rovnou polovinu.

Cílem celé akce je, aby si děti užily sportovní dopoledne a mohly si vyzkoušet různé atletické disciplíny. Jednotlivé disciplíny jsou přizpůsobeny věku soutěžících, takže ani ti úplně nejmladší neměli potíže absolvovat všechny své disciplíny. Pro nejmladší děti byly připraveny soutěže v podobě běhu na 50 metrů, hodu míčkem a skoku do dálky

Celý závod probíhal v příjemné sportovní atmosféře, ke které přispěli závodníci, ukáznění diváci a také rodiče dětí, kteří se aktivně podíleli na průběhu celé soutěže a bez jejichž pomoci bychom se neobešli. Za to jim patří obrovské poděkování. A když jsme u té organizace, tak na tu jsem slyšel jen slova chvály.

A jak to všechno dopadlo? Po téměř dvouhodinovém soutěžení došlo ke sečtení všech výsledků z jednotlivých disciplín a ti nejlepší si mohli vychutnat slastné pocity na stupních vítězů a převzít zasloužené medaile a další drobné dárky. Ani ostatní závodníci si nemuseli zoufat, protože pro každého závodníka byla přichystána čokoládová medaile nebo drobná pozornost. Za zmínku určitě stojí sportovní gesto nejstarších děvčat Adély Mikulčíkové a Barbory Królové, které suverénně ovládly svůj závod, ale vzdaly se svých odměn a medailí ve prospěch mladších děvčat ve své kategorii. Za to jim tleskám.

Co mě udělalo obrovskou radost byla účast všech dětí z našeho atletického kroužku. A nejenom, že se zúčastnili, oni také všichni bez výjimky předváděli úžasné sportovní výkony a nevypustili jediný závod. V konkurenci svých vrstevníků byli rozhodně vidět a skoro polovina dětí z našeho kroužku si odnesla nějakou medaili. K medaili tedy gratuluju Kubovi Linhartovi, Katce Halové, Tereze Pšenčíkové (1. místo), Kristýně Mojžíšové, Tomáši Vlčkovi (2. místo), Adamu Linhartovi a Adéle Kremlové (3. místo). 7 medailí z 13 možných je opravdu skvělý výsledek.

Na závěr chci ještě poděkovat dárcům z řad rodičů i firem. Konkrétně se jednalo o firmy NTS Prometal Machining (medaile), RUDOLF JELÍNEK (věcné dary).

A vzhledem k tomu, že organizační tým fungoval opravdu skvěle, tak chci zveřejnit lidi, kteří se během celého dopoledne starali o zdárný průběh závodu:

Lucka Holíková - děti do 5-ti let

Martin Malina - kategorie 6-7 let

Lenka Mojžíšová - kategorie 8-9 let

Yvette Mikesková - kategorie 10-11 let

Matěj Mojžíš - kategorie nad 11 let

Jiří Vlček - běhy - časomíra

Iva Halová - běhy - startér

Martina Linhartová - hod míčkem

Vlastimil Hlavenka - hod míčkem

Olga Vlčková - skok do dálky

Radka Balková - skok do dálky

Jaroslav Hala - zpracování výsledků

Klára Skalková - zdravotní dozor

Díky všem !!!

 

Zatím přikládám jenom fotku dětí z našeho kroužku. Škoda jen, že polovina z nich už byla pryč a na fotografii chybí. Kdoví, jestli se takhle ještě sejdeme.

 

 

Dokumenty k Májovému atletickému víceboji:

Informační leták k Májovému atletickému víceboji

Detailní informace k Májovému atletickému víceboji

Výsledková listina

- Fotogalerie na stránkách hornipodrevnicko.cz

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode