Duatlon Vizovice 2016

V neděli 27.3.2016 jsme uspořádali svůj první závod pro děti. Jednalo se o 1. ročník Velikonočního duatlonu ve Vizovicích. Jako místo konání jsme zvolili trať nedokončené Baťovi železnice se startem od ulice Slušovská. Blízký Dům dětí a mládeže Zvonek nám vytvořil zázemí a vše ostatní se již dělo přímo v místě závodu.

Počasí jsme si nemohli vybrat lepší. Bylo slunečno, pofukoval mírný větřík a teplota se vyšplhala až k 15 stupňům.

Na startu se nám sešlo 24 dětí, což je na první takto organizovaný závod celkem pěkný počet. Děti jsme při prezentaci rozdělili do kategorií podle věku a věkovým kategoriím byly přizpůsobeny i tratě a tedy i náročnost závodu.

Vše bylo nachystáno a s úderem druhé odpolední hodiny byli odstartování ti nejmladší. Čekalo je 20 metrů běhu, 100 metrů na kole či odrážedle a na závěr dalších 20 metrů běhu. Na start se postavili 2 závodnice a svůj závod si náležitě užili. První se z cíle radovala Laura Zichová a poté s odstupem, ale s radostným výrazem ve tváři, dorazila Alžbětka Vlčková. Pravda zapomněla ze svého odrážedla před posledním během vystoupit, ale to rozhodně nikomu nevadilo.

Následovaly starší děti do 6 let. Těm už se trať o kousek protáhla a absolvovaly 50 metrů běhu, 200 metrů na kole a opět 50 metrů běhu. Zde se nám sešli rovněž pouze 2 závodníci, ale závod to byl strhující a se vším všudy. Závodnici se střídali ve vedení a byli tak zaujatí závodem, že si ani nevšimli, že již mají běžeckou část za sebou a mají nasednout na kolo a tak se museli kousek vracet. I cyklistická část byla velmi vyrovnaná a oba borci vbíhali bok po boku do závěrečného běžeckého úseku. V tom si vedl lépe Nikos Kotopulos, který udolal Matyáše Doruška v posledním běhu také díky tomu, že Matyáš s přemíry snahy upadl a bylo po nadějich. Tito dva si opravdu za své skvělé výkony zasloužili potlesk diváků v cíli.

Nejpočetněji byla zastoupena kategorie do 8 let. Vzhledem k rychlosti závodníků byly děti na startu rozděleny na kluky a holky. Jako první se na trať 70 metrů běhu, 300 metrů na kole a 70 metrů běhu vydali kluci. Zde si naprosto suveréně vedl Lukáš Večeřa, který prokázal své schopnosti v běžecké i cyklistické části a v cíli byl s velkým náskokem první. Bojovalo se tedy o druhé místo, pro které si doběhl Lukáš Jurygáček, těsně následovaný Adamem Linhartem.

O co jasnější byl chlapecký závod o to zajímavější byl ten dívčí. Holky vyrazily ihned po startu ve velkém tempu a do prvního depa dorazily pouze s nepatrnými rozestupy. První metry v cyklistické části však znamenal konec nadějí hned pro dvě závodnice. Markéta Vlčková narazila do kola závodnice před ní, což pro ni znamenalo pád a Sáru Zichovou zabrzdila tkanička namotaná do řetězu kola. Zbývající tři závodnice pokračovaly ve strhujícím tempu a i po cyklistické části byly rozestupy minimální. Až závěrečný běh rozhodl o vítězství Karolíny Poláškové, kterou následovaly druhá Katka Halová a třetí Lucie Trlicová. Také zbylé 2 závodnice se nám nakonec i přes mrzutosti na trati dostaly úspěšně do cíle.

Nejdelší trať byla připravena pro starší děti. První se do boje s nástrahami 300 metrů běhu, 2 kilometrů na kole a 300 metrů běhu pustily děti do 10 let. Zde se na start postavilo 7 závodníků. Již běžecká část naznačovala, kdo bude udávat tempo závodu. A cyklistická část potvrdila, že Mikis Kotopulos nebude mít dnes na trati konkurenci. V cíli byl suverénně první a jeho čas 7:14 nepřekonali ani starší závodníci. Cyklistická část rozhodla rovněž o zbývajících dvou medailistech. Stali se jimi druhý Jakub Hala a třetí Jaromír Hala. Mezi holkama zvítězila Adéla Polášková, která sice dojela v závodě na šestém místě, ale protože byla mezi holkami jedině tak se stala jasnou vítězkou.

V nejstarší kategorii do 12 let byly na startu 4 závodníci. V úvodní běžecké části bylo čelo závodu vyrovnané a tak nakonec rozhodla cyklistika. V té si počínal nejlépe Michal Mana a nakonec s velkým náskokem zvítězil. Mírný náskok na druhém místě udržoval Matěj Mojžíš a tak mu to zůstalo až do cíle, kde si pro třetí místo doběhl Dan Holík.

Po skončení všech závodu jsme se mohli pustit do vyhlašování. Každý účastník byl vyhlášen a mohl si odnést zaslouženou odměnu. Všichni účastníci navíc dostali ještě diplom a medailisté dostali na stupních vítězů sladkou medaili. Bonusem pro všechny byla na závěr prohlídka policejního auta a například také vyzkoušení si neprůstřelné vesty.

Že se Velikonoční duatlon vydařil svědčily ohlasy malých i velkých závodníků, rodičů i diváků a také dotazy, kdy uspořádáme další akci. Určitě bude a měl by to být atletický víceboj, který se bude konat v květnu 2016.

Velké díky patří rovněž dobrovolníkům jmenovitě především paní Halové a Mojžíšové, které excelentně zvládly své role v podobě startérů, časoměřičů, zapisovačů výsledků a vyhlašování, paní Vlčkové za chod občerstvovací stanice, pomoci DDM Zvonek (H. Štachová a L. Holíková) při prezentaci, zajištění diplomů a vůbec celému zázemí a také dárcům odměn pro děti (Z. Brázdil, Tlumačov (tatary), R. Plášková, Slavičín (časopisy), E. Ludvíčková, Vizovice). Poděkování patří také dobrovolným příspěvkům, které nám umožní uspořádat další akci v podobném duchu.

Atmosféru Velikonočního duatlonu si můžete prohlédnout ve fotkách.

A koho by zajímali i výsledky, tak ty naleznete v dokumentech níže.

 

Dokumenty k Velikonočnímu duatlonu:

- Fotogalerie k Velikonočnímu duatlonu

- Výsledky Velikonočního duatlonu

- Propozice k Velikonočnímu duatlonu

- Leták k Velikonočnímu duatlonu

- Mapa k Velikonočnímu duatlonu - dlouhá

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode