Běh Zlínem

V neděli 16.10.2016 se konal již tradiční běžecký závod "Přes valašské kotáry - běh Zlínem". Jednalo se již o 69.ročník a o slávě tohoto závodu svědčí i účast našich olympioniků v čele s Emilem Zátopkem. V současné době již věhlas závodu trochu uvadl, ale pořád se zde účastní výborní běžci z celé ČR. Závod se běhával jako krosový běh s výběhem na kopec Barabáš, ale v současnosti již je pevně spjat s centrem Zlína. Centrem závodu je zlínská radnice a děti běží kolem náměstí, zatímco junioři a dospělí běhají zlínským parkem.

Již tradičně bývají silně obsazeny dětské kategorie, kde jsou přítomni místní zlínští atleti, ale také atleti z okolních atletických klubů. Proto jsme tady nemohli chybět ani my.

Z našeho atletického kroužku jsme měli v závodě velmi slušné čtyřčlenné zastoupení. Markéta Vlčková a Eliška Mojžíšová startovaly v kategorii holek do 7 let, Katka Halová o kategorii výš - holky do 9 let a nakonec Tomáš Vlček, který startoval rovněž v kategorii do 9 let, ale mezi kluky.

Závod začaly holky do devíti let. Čekal je jeden okruh okolo náměstí v celkové délce 365 metrů. Na start se jich postavilo 26, takže hned po startu bylo velmi náročné dostat se kupředu a přitom si holky musely hlídat, aby nezavadily o nějakou ze soupeřek. Tentokrát však úvod nevyšel ani jedné z nich a tak musely začínat ze zadních pozic. V průběhu závodu na tom byla lépe Eliška, ale nakonec jí v závěru docházely síly a tak ji ke konci předběhla Markéta, která doběhla na pěkném osmém místě v čase 1:28 minuty. Eliška doběhla pouze vteřinu za ní na jedenáctém místě a jen o kousek jí utekla první desítka, která byla po skončení závodů vyhlašována. V závodě zvítězila Tereza Žaludková v čas 1:18 minuty, která však musela do poslední chvíle bojovat ze stále se zlepšující Annou Balážovou.

V dalším závodě děvčat do 9 let se představila Katka. Celkem bylo na startu 25 holek a Katku čekal poměrně náročný závod vzhledem k tomu, že je spíše rychlostně založená. Ihned od startu bylo jasné, že dnes to na ty nejlepší stačit nebude, ale Katka svůj závod zvládla výborně a dokončila v silné konkurenci na pěkném devátém místě (2. ve svém ročníku) v čase 1:19 minuty. Proti loňskému debutu se vylepšila o 11 vteřin, což je pěkný posun vpřed. Vítězkou se stala Tereza Vrbová z místního zlínského atletického klubu v čase 1:10 minuty.

Následoval závod kluků do devíti let. Zde bylo na startu 12 závodníků. Menší počet startujících Tomášovi vyhovoval, protože nemusel od startu bojovat o pozice vpředu. Ihned od startu se tedy držel v přední skupince, kde měl své soupeře na dohled. V polovině trati poodběhl ostatním pozdější vítěz Daniel Solecký. Tomáš taky zrychlil a posunul se na druhé místo, na kterém si rovnoměrným tempem navyšoval náskok. V závěru se pokusil ještě zaútočit na vítězství, ale to se mu již nepodařilo a skončil druhý v čase 1:10 minuty a na vítěze ztratil jednu vteřinu. V cíli se tak mohl radovat ze zasloužené stříbrné medaile.

Pro úplnost ještě přidávám odkaz na výsledky fotky z alba atletiky Frýdek-Místek.

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode