Běhej Valachy

Dne 22.10.2016 jsme se zúčastnili závěrečného dílu série Valachy tour. Jednalo se o krosový běžecký závod pod názvem Běhej Valachy. Závody se konaly za pěkného slunečného počasí, které dokreslovala krásná příroda Beskyd. Centrem závodu byl hotel Galik nacházející se v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích.

Naši atleti měli trojnásobné zastoupení a obsadili dvě dětské kategorie a nevedli si vůbec špatně:

Katka Halová s Markétou Vlčkovou startovaly v kategorii osmiletých děvčat. Pro Katku to byl další test jejích vytrvaleckých schopností, protože trať měřila cca 700 metrů. Markétu mohl tento závod posunout ještě na medailovou pozici v celkovém hodnocení Valachytour. Na start se postavilo celkem 26 děvčat. Katka nezačala příliš ukvapeně a držela si přední pozice zhruba okolo pátého místa, kde se pohybovala i v polovině trati, která vedla po asfaltové cestě do kopce. V seběhu po lesní pěšince již na nic nečekala a postupovala pořadím vpřed. Spolu s ní běžela Anna Balážová, které v závěru zůstalo nejvíce sil a doběhla si pro prvenství v čase 3:15 minuty. Katka však zaběhla snad svůj nejlepší vytrvalecký závod a odměnou jí byla stříbrná pozice časem 3:17 minuty. Markéta zaběhla rovněž výborný závod. Po rozvážnějším startu se neustále posouvala vpřed a v cíli se mohla radovat z velmi pěkné osmé pozice v čase 3:36 minuty.

Posledním zástupcem našeho atletického kroužku byl Tomáš Vlček. Ten startoval v kategorii desetiletých kluků a čekala ho zhruba osmisetmetrová trať.Spolu s ním bylo 36 závodníků, takže na startu bylo pořádně husto. Tomáš odstartoval velmi vlažně a zpočátku se pohyboval až na konci startovního pole. Ke konci stoupání však postupně zrychloval a v polovině trati již byl na hranici první desítky. V závěrečném seběhu si svou pozici ještě mírně vylepšil a nakonec byl v cíli na deváté pozici v čase 3:27 minuty. Vítězem tohoto běžeckého závodu se stal Miki Kotopulos, který s náskokem doběhl v čase 3:06 minuty.

Všichni zúčastnění dostali v cíli perníkovou medaili a navíc Katka se mohla těšit ještě na vyhlašování nejlepších, kde dostala ještě jednu medaili a navíc za druhé místo.

To však ještě nebylo vše. Vyhlašovaly se také výsledky za celou sérii Valachy tour, kde Tomáš A Markéta Vlčkovi skončili shodně na čtvrtém místě. Ale i toto vyhlašování se nás tak trochu týkalo, protože nejmladší členka naší výpravy Alžběta Vlčková poctivě sbírala bodíky pro náš atletický kroužek, až sama nakonec obsadila konečné druhé místo.

Byla rovněž vyhlášena soutěž týmů, kde mělo být oceněno prvních pět týmů. To se však z časových důvodů neuskutečnilo a přislíbené odměny by měly doputovat později. Co to bude, to určitě zjistíme, protože náš atletický kroužek se umístil na celkovém čtvrtém místě (a v posledním závodě jsme měli dokonce nejvyšší bodový zisk).

Celé letošní Valachytour máme tedy úspěšně za sebou a už se můžeme těšit na další ročník, který začíná v únoru běžeckým závodem. Jestli na běžkách nebo v teniskách, to rozhodne počasí.

Podrobnosti k závodu, články, výsledky, fotografie a video můžete zhlédnout na oficiální webové stránce závodu.