Bike Valachy 2016

V sobotu 9.7.2016 se ve Velkých Karlovicích konal již 3. díl ze seriálu Valachy tour. Jednalo se o závod na horských kolech Bike Valachy. Jak již bylo zmiňováno v minulých článcích o Valachytour, popularita seriálu Valachytour neustále roste a projevilo se to i u tohoto závodu, kdy se zúčastnilo 224 závodníků v dětských kategoriích.

Závod má rovněž zázemí ve Velkých Karlovicích a centrem dění je hotel Galik. Počasí v den závodu se vydařilo, tratě byly relativně suché, i když v lese se určitá vlhkost na hliněném podkladu projevovala. Teplota se pohybovala kolem 20 stupňů.

Z našeho atletického kroužku jsme měli na závodě již opět pouze dvojnásobné zastoupení. V kategorii holek do 8 let reprezentovala Markéta Vlčková, v kategorii chlapců do 10 let potom Tomáš Vlček. Závody na horských kolech nepatří do naší specializace, proto se nebylo možné srovnávat s nejlepšími dětskými bikery. Na druhou stranu pomohlo, že si děti závodní trať vyzkoušeli při nedávném výletu do Velkých Karlovic, takže věděly, co je čeká.

Nejdříve svůj závod absolvovala Markéta. Pro děti v kategorii 7-8 let byla přichystána trať o délce zhruba 1 kilometr. Na start se postavilo 17 děvčat. Markéta celý závod držela tempo s ostatními děvčaty a do závěrečného sjezdu na louku byla těsně na 12. místě. Na louce jí však v zatáčce podklouzlo kolo a skončila na zemi. Na jejím kole navíc spadl řetěz, takže závěrečnou část absolvovala běžecky vedle kola. Protože však měla veliký náskok před svými dalšími pronásledovatelkami, tak s přehledem svou dvanáctou pozici uhájila. V cíli byla v čase 4:19 min a určitě zajela velmi dobrý závod. Vítězkou v této kategorii se stala opět suverénně Zuzana Kovaříková v čase 2:22 min a bylo to již její třetí vítězství ze tří závodů seriálu Valachytour.

Pro Tomáše ve vyšší věkové kategorii 9-10 let byla přichystána o poznání těžší trať v délce zhruba 2 kilometrů. Na startu se tentokrát objevilo 20 kluků. V této věkové kategorii ještě více platí, že se nelze rovnat specialistům bikerům, ať již v dovednostech na kole, tak ani vybavením. Pro Tomáše to byla další dobrá zkušenost a svůj závod zvládl velmi dobře. Celý závod se držel kousek za polovinou startovního pole, ve sjezdu si dokonce dokázal polepšit o jedno místo a v cílové rovince přespurtoval ještě jednoho závodníka, který však díky spadlému řetězu dokončoval závod běžecky vedle kola. Celkově z toho bylo krásné 12. místo a časem 5:18 min. rozhodně výrazně nezaostal za nejlepšími. Vítězem závodu se stal s přehledem Ondřej Woller s časem 3:49 min., kterému výrazně pomohla kolize z úvodu závodu, do které se zamotal jeden z velkých favoritů Jakub Kovařík.

Děti z našeho atletického kroužku opět připsaly body i do týmové soutěže v hodnocení celého seriálu. Díky společnému úsilí je na tom náš tým stále velmi dobře a umístění v první pětce v týmové soutěži seriálu Valachy tour dostává reálné obrysy.

Po skončení dětských závodů, kde všechny děti dostaly perníkovou medaili, jsme již přepli ze závodního tempa do rekreačního a využili jsme pěkného počasí k cyklovýletu do okolí. Bylo by přece škoda nevyužít přivezená kola k poznávání zdejších krásných turistických tras. Na závěr jsme dojeli až k Balatonu na hranici obcí Karolinka a Nový Hrozenkov, kde se bude konat příští díl seriálu Valachytour a vyzkoušeli si koupání v místním jezeře.

Bike Valachy si můžete prohlédnout ve výsledcích, fotografiích i videu zde.

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode