AgrofertRUN DEZA 2016 - Valašské Meziříčí

V sobotu 21.5.2016 se konal ve Valašském Meziříčí 4. ročník běhu Desítka okolo komína. Závod se koná pod hlavčkou skupiny Agrofert a jeho zázemí se nachází v areálu místní chemičky DEZA. Umístění do prostoru chemičky, které se opravdu nedá doporučit pro pravidelné běhání, je vykoupeno doprovodným programem určeným zejména dětem, množstvím cen pro závodníky, medailí pro každého účastníka i běžeckým tričkem, které dostanou včas přihlášení účastníci hlavního závodu či rodinného běhu.
 
Z našeho oddílu se opět zúčastnili pouze Markéta a Tomáš Vlčkovi. Markéta běžela zhruba 250 metrů po rovinatém asfaltovém okruh, Tomáš potom delší okruhu, který měřil přibližně 535 metrů.
 
Markéta startovala v běhu 7 letých dětí, kterých bylo na startu 47. Svůj běh zvládla poměrně slušně, i když na nejrychlejší to zdaleka nestačilo. Ve své kategorii sedmiletých děvčat nakonec skončila na 13. místě z 21 dětí v čase 1:04 minuty. Je to opět pokrok proti loňsku a předcházejícím rokům, kdy se umísťovala spíše v závěru startovního pole a příslib do dalších závodů. Vítězná Nela Drozdová proběhla trať za 54 vteřin.
 
Tomáš startoval ve skupině 8-9 letých dětí, kterých bylo na startu dokonce 65. Po loňském druhém místě si brousil zuby na stupně vítězů i přes své mírné nachlazení. Začátek běhu začal opatrněji, aby pošetřil síly do závěru. V polovině trati byl na pátém místě, ale odstup na třetí místo byl příliš veliký, aby ho ve finiši dokázal smazat. Bylo z toho nakonec krásné, ale velmi nepopulární 4. místo v kategorii kluků v čase 1:58 minuty. V závodě těsně zvítězil Matěj Obermajer v čase 1:51 minuty, který zde slavil vítězství již před 2 lety.
 
Počasí bylo slunečné a velmi teplé, takže jsme po závodech využili nabídky doprovodného programu a projeli jsme se vlakem po areálu firmy až na železniční dispečink, kde byla připravena krátká prohlídka s výkladem. Dětem se však nejvíce líbilo probíhat v pěně, kterou tam před tím nastříkali místní hasiči. Všechny děti si navíc odnesly drobné ceny za absolvování připravených úkolů, takže celkově určitě panovala spokojenost z pěkně sportovně stráveného dne.
 
Závod Agrofert DEZA si můžete prohlédnout ve výsledcích, fotografiích i videu zde.
 
 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode