Kovářská pětka

V sobotu 1.10.2016 proběhl ve Zlíně ve Vsetíně 4.ročník Kovářské pětky. Tento závod má zázemí v bývalém areálu Svitu a postupně získává na popularitě. Dětské trasy jsou vedeny po asfaltové cestě a jejich délka činí od 60 metrů pro nejmenší až po 500 metrů pro ty nejstarší. Trať dospělých potom měří 5 kilometrů a vede ve třech okruzích areálem. Počasí v v sobotním odpoledni bylo příjemné a slunečné. 
 
Z našeho atletického kroužku jsme měli poměrně slušné zastoupení v podobě 3 závodnic. Jednalo se o Markétu Vlčkovou, Elišku Mojžíšovou a svou premiéru si odbyla Kristýna Mojžíšová. Všechna děvčata jsou ve stejné věkové skupině, takže se představila v kategorii holek do osmi let. Jejich trať měřila 270 metrů s tím, že v polovině trati byla obrátka a běželo se nazpátek.
 
Na start v kategorii sedmiletých se postavilo 18 děvčat. Nejlépe z našeho týmu odstartovala Kristýna, která se celý závod držela v popředí a nakonec doběhla na výborném pátém místě v čase rovné jedné minuty. Skvělá premiéra a rozhodně dobrý základ do dalších závodů, kde bude Kristýna určitě bojovat o příčky nejvyšší. Eliška se od startu držela v polovině startovního pole a nakonec se dokázala ještě v průběhu závodu vylepšit na konečnou sedmou příčku v čase 1:02 minuty. Od Elišky to byl taky pěkný závod a rozhodně patřil k těm lepším. Markéta odstartovala již tradičně pomaleji, ale během závodu se dokázala propracovávat kupředu a v cíli byla hned za Eliškou na osmém místě v čase 1:03 minuty. I u Markéty bych chtěl ocenit prokázanou velkou bojovnost a snahu zdolat trať, co nejlépe. Z vítězství se radovala Tereza Žaludková v čase 0:57 minuty, která na podzim prokazuje velmi dobrou běžeckou formu.
 
V dalších dětských závodech jsme již zastoupení neměli, takže jsme v klidu mohli sledovat zápolení starších dětí v následných kategoriích. Za rok budou všechny holky stále ve stejné věkové kategorii jako letos, tak se můžeme těšit ještě na napínavější sportovní okamžiky a možná se podaří letošní výborné výsledky ještě vylepšit.
 
Letošní Kovářskou pětku si můžete prohlédnout ve výsledcích a fotografiích kliknutím na daný odkaz.

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode