Memomoriál MUDr. Josefa Podmolíka, Otrokovice

V sobotu 5.11.2016 jsme se v Otrokovicích zúčastnili atletického trojboje v rámci Memoriálu MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratónu. Děti si mohly vyzkoušet překážkovou dráhu, hod míčkem či raketkou a běh. Počasí již bylo podzimní, ale stále velmi příznivé.

Z našeho atletického kroužku jsme měli čtyřčlenné zastoupení. V kategorii děvčat do sedmi let startovala Eliška Mojžíšová a Markéta Vlčková, v kategorii dětí do devíti let potom Katka Halová a Tomáš Vlček.

První disciplínou byla překážková dráha. Zde všichni bojovali s překážkami, jak nejlépe uměli, ale na nejlepší atlety to nestačilo a umísťovali jsme se zhruba v polovině startovního pole. Následoval hod míčkem. Zde zazářila Eliška, když předvedla nejdelší hod. Naopak Markétka s hodem dlouhodobě zápasí, takže byla až v druhé polovině pořadí. Katka s Tomášem házeli raketkou a předvedli svůj standard, který opět stačil pouze na umístění v polovině startovního pole.
Poslední disciplínou byl běh. Eliška s Markétkou běžely 1 okruh, Katka s Tomášem potom okruhy dva. První začaly starší děti. Tomáš pomalu odstartoval a už se nedokázal vrátit zpět do boje o přední příčky a nakonec z toho bylo sedmé místo z dvaceti účastníků. Sportovně však musíme přiznat, že na medaili by to dnes nebylo ani při lepším startu. Katka se od startu snažila držet kontak s nejlepšími, ale ke konci jí už docházely síly a bylo z toho nakonec pěkné osmé místo z 22 holek. Naposledy odstartovaly nejmladší holky. Eliška i Markéta dobře odstartovaly. V první zatáčce však Markéta podklouzla na listí a bylo po nadějích. Eliška bojovala dál, ale opět v závěru přišla o lepší a umístění a nakonec z toho bylo šesté místo z patnácti děvčat.Markéta potom doběhla jedenáctá.
Potom jsme čekali na zpracování výsledků a všechny děti si užívaly pěkného podzimního dne. Až bylo s podivem, kde pořád berou tolik energie. Nakonec jsme se dočkali vyhlášení, které bylo tentokrát mimo nás, i když Eliška byla medaili opravdu blízko a skončila nakonec pátá. Další děti se umístily následovně: Markéta - 10. místo, Katka - 11. místo a Tomáš - 9. místo. Nikdo však nemusel zoufat, protože na závěr pro každého účastníka trojboje čekala drobná odměna a pamětní medaile.

Výsledky letošního ročníku Memoriálu MUDr. Josefa Podmolíkav Otrokovicích si můžete prohlédnout zde.