Rohálovská desítka 2016

V sobotu 27.února 2016 se v Prusinovicích konal již 23. ročník závodu Rohálovská desítka. Tento závod tradičně otevírá českou běžeckou sezónu a je mezi závodníky velmi oblíbený. O jeho popularitě svědčí i vysoká účast, kdy se závodu dospělých zúčastnilo 565 běžců a v dětských a mládežnických kategoriích se představilo 303 sportovců. Trať hlavního závodu vede po silnici v obci Prusinovice, dále směřuje do obce Tučapy, kde na běžce čeká nepříjemný kopec, aby se potom zase vrátili zpět do Prusinovic, kde je cíl závodu. Trasy dětských a mládežnických kategorií jsou situovány v centru obce Prusinovice v okolí místního kulturního domu.

Počasí u tohoto závodu bývá vzhledem k jeho termínu velmi nevyzpytatelné, ale letos byly podmínky příznivé. Trať byla suchá, teplota byla mírně nad nulou, foukal mírný vítr a dokonce svítilo i sluníčko.

Z našeho atletického kroužku se závodu zúčastnili dva běžci. Markéta Vlčková startovala v závodě na 280 metrů v kategorii děvčat do 7 let a Tomáš Vlček potom v závodě na 500 metrů v kategorii chlapců do 9 let.

Nejdříve ke svému závodu nastoupila Markéta Vlčková. Trasu závodu tvořily 2 okruhy kolem autobusové stanice. Na startu se objevilo celkem 26 dívek. Ihned po startu se do čela závodu dostala největší favoritka Tereza Žaludková, která také celý závod časem 1:02 minuty s přehled vyhrála. Markéta vyběhla pomaleji a držela se v polovině startovního pole. Po prvním okruhu figurovala na 13. místě, s kterým se však nehodlala smířit a rovnoměrným tempem (2. okruh měla jen o 3 vteřiny pomalejší než ten první) začala své soupeřky dohánět a předbíhat. V závěrečném finiši potom ještě zabojovala a bylo z toho krásné 8. místo v čase 1:13 minuty.

O půl hodiny později nastoupil ke svému závodu Tomáš Vlček. Jeho trasu tvořil necelý okruh kolem kulturního domu. V Tomášově kategorii se objevilo celkem 32 borců. Po startu šel do čela největší favorit Michal Motáň, který ve svém ročníku vyhrává prakticky všechny běžecké závody a nejinak tomu bylo i v Prusinovicích, kde zvítězil v čase 1:44 minuty. Tomáš se držel v první polovině závodu, která vedla z kopce, kolem desátého místa. V druhé polovině trati, která mírně stoupala až do cíle se snažil vystupňovat tempo a tato taktika ho vynesla až na konečné 5. místo v čase 1:50 minuty, což je vzhledem k obrovské konkurenci na tomto závodě skvělý výsledek.

V cíli dostali všichni dětští závodníci balíček s drobnými pamlsky, který si za svůj sportovní výkon určitě zasloužili a nejlepší tři byli potom vyhlášeni na stupních vítězů, kde obdrželi medaile a drobné dárky.

Výsledky a fotografie ze závodu Rohálovská desítka si můžete prohlédnout na stránkách závodu zde.

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode