Valachiarun Vsetín

V sobotu 1.10.2016 se konal ve Vsetíně 9.ročník běhu Valachiarun. Tento závod patří k našim oblíbeným a vyberou si opravdu všichni. Dětské závody probíhají v dopoledních hodinách v prostorách místního parku a běhá se zde 334 metrů dlouhý okruh kolem rybníčka. Dle věku ho potom dětí obíhají jednou, dvakrát nebo třikrát. Komu by to bylo ještě málo, tak může absolvovat cca dvoukilometrový nesoutěžní rodinný běh a pro dospělé jsou potom připravené tratě 5 a 10 kilometrů kolem řeky Bečvy a komu by to bylo málo, tak může vyzkoušet horský půlmaratón. Počasí v dnešní den závodům přálo, takže se závodníci v klidu mohli obléct pouze do trička a kraťasů. Trať v parku byla suchá a připravená na start všech natěšených dětí.

Atletika Vizovice měla sice přihlášené 3 děti, ale nakonec závod absolvovala pouze Markéta Vlčková, protože ostatní děti byly lehce nachlazené a nemělo smysl riskovat zhoršení jejich zdravotního stavu. Markéta startovala ve společné kategorii sedmiletých kluků a holek.

Na start v kategorii sedmiletých se postavilo 27 dětí. Markéta, ačkoliv se postavila do první řady, byla odstrčena kousek vzad a odstartovala tedy až ze zadních pozic. S tratí si však poradila velmi dobře a průběžně se probojovávala vpřed až z toho nakonec bylo krásné desáté místo v čase 1:21 minuty a v cíli ji čekala zasloužená medaile, kterou obdržely všechny děti, které závod absolvovaly. Tratí nejrychleji prolétl Matěj Dedek, který v této věkové kategorii jen těžko hledá přemožitele. Čas vítěze byl 1:08 minuty, což je opravdu parádní výkon.

V dalších dětských závodech jsme ještě povzbudili naše kamarády z Vizovic, kteří se rovněž úspěšně zúčastnili, strávili nějaký čas na lanové prolézačce, abychom následně pokračovali do Zlína, kde byl start Kovářské pětky.

Letošní Valachiarun si můžete prohlédnout ve výsledcích a fotografiích kliknutím na daný odkaz.