Zámecká pětka 2016 - Holešov

V pátek 10.6.2016 se konal v Holešově 5.ročník běhu Zámecká pětka. Tento běh se koná v krásném prostředí zámeckého parku a jeho oblíbenost neustále roste. Zázemí závodu se přesunulo k holešovskému koupališti a kousek od něho se startují závody jednotlivých kategorií od těch nejmenších až po dospělé, kteří běží 5 kilometrů. Počasí bylo slunečné, teplota na běh příjemná a jen trať byla po nočním dešti ještě místy vlhká.
 
Atletika Vizovice měla tentokrát opravdu široké zastoupení a to se ještě přidali další rodinní příslušníci. Celkem tedy naši skupinku tvořili Tomáš, Markéta a Alžběta Vlčkovi, Jakub a Adam Linhartovi a Katka Halová. Na trať se postupně vydali Markéta v kategorii holek 6-7 let, Tomáš, Kuba a Adam v kategorii kluků 8-9 let, Katka v kategorii holek 8-9 let a na závěr Alžbětka v kategorii holek do tří let.
 
První se tedy na startu objevila Markéta a obrátkovou trať v délce 300 metrů zvládla výborně. Startovala z druhé řady, ale postupně se dokázala propracovat do popředí závodu a nakonec se jí podařilo doběhnout na 6. místě v čase 1:14 min. Z vítězství se radovala domácí atletka Lucie Petrželová v čase 1:07 min. Závodu se v této kategorii zúčastnilo 21 holek.
 
Následně se na start své trati o délce 500 metrů postavili Tomáš, Kuba a Adam. Jednalo se o nejpočetnější startovní pole s počtem 29 závodníků. Kluci startovali opět až z druhé řady, ale to už při této délce trati není rozhodující. Po startu dokázal držet krok s nejrychlejšími závodníky pouze Tomáš, ale i ten na obrátce již výrazně ztrácel na vedoucí trojici, která si to nakonec v dlouhém závěrečném finiši rozdala o medaile. Nejúspěšnější byl nakonec domácí borec Štěpán Daněk, který trať zvládl ve výborném čase 1:42 min. Tomáš nakonec finišoval na 4. místě v čase 1:51 min, Kuba na 21. místě v čase 2:11 min. a Adam na 25. místě v čase 2:16 min. Pro Kubu a Adama to byla první závodní zkušenost s tímto typem závodu, ale určitě se jim nasbírané zkušenosti budou hodit na dalších závodech či v orientačním běhu, kterému se převážně věnují.
 
Po doběhnutí kluků se již na start chystala Katka. Měla před sebou stejnou trať a vedle sebe početné pole 26 závodnic. Katka se tentokrát nesnažila být hned od startu ve vedení, jak bývá jejím zvykem, ale velmi správně si držela své tempo, které dokázala vydržet až do cíle a doběhla na pěkném 7. místě (druhá ve svém ročníku) v čase 2:01 min. Vítězkou v této kategorii byla Agáta Slámková v čase 1:49 min.
 
Naposledy se ke svému běhu postavila Alžbětka. Ta běžela 60 metrů a předvedla opravdu pěkný běh, který v konkurenci 8 běžkyň stačil na skvělé 2. místo. Za vítěznou Veronikou Sovadinovou zaostala o 2 vteřiny a čas 20,5 vteřiny byl asi její osobní rekord :-) . Mohla si tedy poprvé vychutnat pocit na stupních vítězů a převzít si zaslouženou stříbrnou medaili.
 
Po závodech si děti užily doplňkových atletických disciplín (hod raketkou, překážkový běh, skok z místa), které přichystali trenéři Atletiky Holešov, pochutnali si na místní zmrzlině, kterou si jistě za své úsilí všichni zasloužily a nakonec nás přece jen čekal návrat domů. 
 
Závod Zámecká pětka si můžete prohlédnout ve výsledcích a fotografiích zde.
 
 

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode