Agrofertrun Napajedla 2017

V sobotu 10.6.2017 se konal v Napajedlích 2. ročník běhu FATRA RUN. Závod se koná pod hlavčkou skupiny Agrofert a jeho zázemí se nachází v areálu místního podniku FATRA. Tento závod je v mnohém podobný ostatním závodům tohoto pořadatele pod názvem AGROFERTRUN. Závod je tedy velmi dobře financován, což se projevuje doprovodným programem určeným zejména dětem, množstvím cen pro závodníky, medailí pro každého účastníka i běžeckým tričkem, které dostanou včas přihlášení účastníci hlavního závodu či rodinného běhu, ale pořád je to běh v průmyslovém podniku.
 
Naše řady proti pátečnímu výjezdu do Holešova trochu prořídly a do Napajedel jsme dorazili v tříčlenném zastoupení. Náš oddíl reprezentovali Tomáš a Markéta Vlčkovi a Julie Fúsiková. Všichni tři měli tentokrát stejnou trať v podobě rovinatého okruhu, který měřil přibližně 580 metrů.
 
Počasí bylo jako loni deštivé a tentokrát pršelo i během dětských běhů. Naštěstí déšť postupně ustával a při startu našich atletů už prakticky nepršelo, ale na trati zůstávaly kaluže. Teplota rovněž proti včerejšímu krásnému letnímu dni poklesla, takže za těchto podmínek byla účast nižší, ale výborní běžci rozhodně na startu nechyběli.
 
První svůj závod běželi kluci. Na startu běhu byly dohromady 2 kategorie, takže se tam mísily děti ve věku od 8 do 11 let. Celkem jich bylo na startu 34. Tomáš si vybral místo na kraji a hned po startu musel brzdit, aby se vyhnul fotografovi, který se krčil u kraje trati. Potom se snažil rychle dotáhnout na nejlepší běžce, což se mu vcelku podařilo. V poslední zatáčce běžel na čtvrtém místě a snažil se předběhnout běžce před ním. To se mu sice podařilo, ale v závěru už neměl dostatek sil, aby odrazil finiš dalšího běžce v pořadí, který ho nakonec odsunul na nepopulární čtvrté místo v čase 1:57 minuty. Tomášovi ještě zbyla naděje, že někdo z běžců před ním byl z jiné kategorie a tato naděje se nakonec stala realitou, protože celkovým vítězem se stal Dalibor Drda v čase 1:51 minuty, který běžel v nižší věkové kategorii. Tomáš tedy mohl po pátku slavit další medaili, tentokrát bronzovou.
 
Poté již následoval závod holek, který nás taky velmi zajímal, protože jsme zde měli hned dvojnásobné zastoupení v podobě Julie a Markéty. I tady startovaly 2 kategorie pohromadě a děvčat bylo na startu dokonce 40. Julie se snažila držet v popředí a Markéta se snažila držet Julie. To se jim dařilo prakticky celý závod, ale v závěru už bylo vidět, že síly rychle ubývají. Julie nakonec doběhla dvanáctá v čase 2:13 minuty a Markéta 5 vteřin za ní na sedmnácté pozici. Protože běžely dvě kategorie dohromady, tak jsme opět čekali, jak to vlastně dopadlo a dopadlo to k radosti Julie výborně, protože se v kategorii 8-9 letých holek umístila na třetím místě a Markéta by se umístila na šestém místě, kdyby jí u registrace nepřidali 3 roky a zařadili do správné kategorie. V naší kategorii zvítězila Tereza Žaludková v čase 2:11 minuty a celkovou vítězkou běhu byla Maria Vaňáčová v čase 1:54 minuty.
 
Všichni tři naši běžci si zaslouží velikou pochvalu za absolvování závodu a navíc obrovskou gratulaci k tak skvělým výsledkům.
 
Před a po závodě se děti věnovaly ještě doprovodnému programu, takže si domů mohly odvézt kromě medailí, které obdržel každý závodník v cíli, také další drobné dárky včetně velmi oblíbených balónků, trička, které obdržely u prezentace a naši medailisté také zasloužené výhry. Bylo toho až moc, ale zvládli jsme to odvézt :-)
 
Závod FATRA RUN si můžete prohlédnout ve výsledcích  a fotografiích, když kliknete na patřičný odkaz.

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode