Precheza Agrofertrun Přerov

 

V sobotu 9.9.2017 se konal v Přerově 3. ročník běhu Precheza Agrofertrun. Závod se koná pod hlavčkou skupiny Agrofert a jeho zázemí se nachází v areálu místního podniku Precheza. Tento závod patří do seriálu běžeckých závodů AGROFERTRUN a proto je v mnohém podobný ostatním závodům tohoto seriálu. Závod je tedy velmi dobře financován, což se projevuje doprovodným programem určeným zejména dětem, množstvím cen pro závodníky, medailí pro každého účastníka i běžeckým tričkem, které dostanou včas přihlášení účastníci hlavního závodu či rodinného běhu, ale pořád je to běh v průmyslovém podniku.
 
Po prázdninách se teprve začínáme scházet na prvních trénincích, ale i přesto jsme měli na závodě poměrně slušné zastoupení v podobě Markéty Vlčkové, Julie Fúsikové a nové posily týmu Anety Kovářové. Na všechny holky čekala obrátková trať o délce zhruba 600 metrů. Všechny dětské závody se běžely po asfaltu v areálu firmy Precheza.
 
Počasí bylo slunečné a větrné. Teplota dosahovala příjemných letních hodnot a bylo to vidět i v počtu startujících, když kapacita dětských závodů byla vyčerpána a my jsme museli čekat, jestli se na nás dostanou startovní čísla po závodnících, kteří se nedostavili k prezentaci. Nakonec jsme se dočkali a holky mohly vyrazit na start svého závodu. Nejmladší závodnice Alžbětka se tedy sice svého čísla nedočkala, ale protože startovala v nesoutěžním běhu, který byl určen dětem do 4 let, tak to nikomu nevadilo a i bez čísla svou 200metrovou trať uběhla nejrychleji.
 
Markéta a Julie startovaly v kategorii holek 8-9 let, Aneta si potom svou premiéru odbyla ve starší kategorii holek 10-11 let. Tyto dvě kategorie měly společný start, takže se všechny 3 holky sešly společně na startovní čáře. Spolu s nimi očekávalo startovní výstřel úctyhodných 56 závodnic (26 v kategorii 8-9 let a 30 v kategorii 10-11 let). Holky odstartovaly slušně a s vědomím délky tratě se nehnaly bezhlavě dopředu a držely se v druhé desítce startovního pole. V první půlce tratě běžela Markéta s Anetou spolu a s nepatrnou ztrátou je následovala Julie. Právě Julie si však schovala nejvíce sil do závěru, když v poslední stovce metrů předbíhala jednu běžkyni za druhou a nakonec doběhla v čase 2:34 minuty na výborném dévátém místě celkem a na třetím místě ve své kategorii. Za další tři vteřiny doběhla Aneta na celkovém 14. místě (10. v kategorii) a za další vteřinku se do cíle přihnala také Markéta na 16. místě (6. v kategorii). Všechny holky si za svou bojovnost a nasazení zaslouží obrovskou pochvalu, která byla taky v případě Julie oceněna bronzovým stupínkem. V závodě zvítězila Michaela Bělunková v čase 2:14 minuty, v kategorii holek 8-9 let potom Barbora Udvarosová časem 2:19 minuty. 
 
Po svých závodech se děti ještě věnovaly doprovodnému programu, kde si po nasbírání dostatečného počtu razítek mohly vyzvednout drobnou odměnu. Nejoblíbenější atrakcí se však stal skákací hrad se skluzavkou. Nechyběl nakonec ani tradiční balónek a mohli jsme vyrazit k domovu. Po cestě se ještě holky zastavily u masážních stolů, které zely prázdnotou, tak proč nevyužít příležitosti a nenechat si promasírovat po závodě znavené nohy, že?
 
Takže i tentokrát lze hodnotit naši účast velmi pozitivně a už se těšíme na další sportovní akce. Tou nejbližší by měl být Valchiarun ve Vsetíně.
 
Závod Precheza Agrofert RUN si můžete prohlédnout ve výsledcích, fotografiích i videu zde.
 

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode