Valachiarun Vsetín

V sobotu 30.9.2017 se konal ve Vsetíně jubilejní 10.ročník běhu Valachiarun. Tento závod navštěvujeme pravidelně a vyberou si opravdu všichni. Dětské závody probíhají v dopoledních hodinách v prostorách místního parku a běhá se zde 334 metrů dlouhý okruh kolem rybníčka. Dle věku ho potom dětí obíhají jednou, dvakrát nebo třikrát. Komu by to bylo ještě málo, tak může absolvovat cca dvoukilometrový nesoutěžní rodinný běh a pro dospělé jsou potom připravené tratě 5 a 10 kilometrů kolem řeky Bečvy a komu by to bylo málo, tak může vyzkoušet horský 18 kilometrový běh. Počasí v dnešní den závodům přálo, takže se závodníci v klidu mohli obléct pouze do trička a kraťasů. Trať v parku byla suchá a připravená na start všech malých i velkých závodníků. 
 
Náš kroužek Atletika Vizovice měl letos na závodě trojnásobné zastoupení. K Markétě Vlčkové se letos přidala Katka Halová a Tomáš Vlček. Všichni tři letos absolvovali 2 okruhy, což znamenalo délku zhruba 670 metrů. Katka s Markétou startovaly v kategorii holek 8-9 let, Tomáš potom ve starší kategorii kluků 10-11 let.
 
Na startu dívčí kategorie 8-9 letých dětí se sešlo 26 holek. Holky věděly, že je čeká dlouhá trať, tak se po startu nehnaly bezhlavě dopředu. Katka běžela v popředí, Markéta potom zhruba v polovině startovního pole zhruba 5 vteřin za Katkou. Do druhého okruhu už Katka zapojila veškerou sílu a energii a v půlce okruhu běžela na čtvrtém místě. Posledních 150 metrů bylo mírně z kopce, což mohlo velmi rychlé Katce pomoci, ale závodnice před ní byly tentokrát rychlejší a nedokázala je již doběhnout, takže zůstala na krásném čtvrtém místě v čase 2:37 minuty, vteřinku za třetí příčkou. Zoufat však nemusela, protože v cíli ji čekala krásná účastnická medaile, stejně jako všechny děti, které proběhly cílem. I Markéta se s tratí velmi dobře popasovala a znatelně vyčerpaná doběhla na 9. místě v čase 2:46 minuty a vylepšila tak své loňské desáté místo. Závod suverénně ovládla loňská vítězka Zuzana Kovaříkova časem 2:30 minuty.
 
V Tomášově kategorii 10-11 letých kluků startovalo 16 závodníků. Závod je to sice dlouhý, ale již po startu bylo jasné, že Tomáš tentokrát o příčky nejvyšší bojovat nebude. Po startu zůstal poslední (ať již zaspal nebo ostatní vyběhli malinko dřív) a jen velmi těžko se dostával přes ostatní závodníky kupředu. Ti nejrychlejší mu mezitím o dost utekli. Nakonec doběhl kousek před svým kamarádem Jakubem Halou na sedmém místě v čase 2:31 minuty. Závod vyhrál po boji Mikis Kotopulos a cíle prolítl za 2:10 minuty.
 
V nesoutěžní kategorii dětí do 4 let ještě běžela naše nejmladší atletická naděje Alžběta Vlčková. Tato však pojala hodně závodně a jeden okruh zvládla za 1:39 minuty a doběhla na druhém místě. Nutno však podotknout, že závod absolvovala sama narozdíl od vítězky, která čerpala s podpory dospělého doprovodu. No jsem zvědavý, co Alžbětka předvede za rok již v soutěžní kategorii pětiletých.
 
Po závodech si děti mohly ještě prolozit lanovou pyramidu, ale stejně se nejvíce věnovaly jiným činnostem. Markéta zabezpečovala pohodlí své panenky, s čímž jí velmi ochotně pomáhaly i jiné holky a kluci se pokoušeli vystavět hráz na řece Bečvě. Pro nedostatek času zvládli přehradit pouze jeden metr, tak příště se třeba dostanou dál :-)
 
Letošní Valachiarun si můžete prohlédnout ve výsledcích a fotografiích kliknutím na daný odkaz.
 
 

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode