Valachy duatlon 2017

V sobotu 6.5.2017 se ve Velkých Karlovicích konal 2. díl ze seriálu Valachy tour. Jednalo se o závod Valachy duatlon, což je kombinace běhu a jízdy na kole. Tento závod se již stal velmi populárním a i letos se na jeho start postavilo velké množství dětí i dospělých.

Závod má již své pevné zázemí ve Velkých Karlovicích a centrem dění je hotel Galik. Počasí v den závodu se vydařilo a po předcházejících deštích a zamračené obloze jsme se dočkali i sluníčka a příjemné teploty kolem 15 stupňů. Tratě ještě nestihly obeschnout, tak to na některých místech i klouzalo. Změnu proti loňsku zaznamenaly i trasy závodů, když pořadatelé byly nuceni zareagovat na nedávnou těžbu dřeva v okolí hotelu a změnit tradiční dojezd po lesní cestě k hotelu Galik.

Z našeho atletického kroužku jsme měli na závodě pouze dvojnásobné zastoupení. V kategorii holek do 8 let reprezentovala Markéta Vlčková, v kategorii chlapců do 10 let potom Tomáš Vlček. Zkušenosti s tímto druhem závodu mohli načerpat při jejich loňské premiéře a také na nedávném Velikonočním duatlonu ve Vizovicích, takže věděli, co je čeká.

Nejdříve svůj závod absolvovaly holky. Čekala je trať zhruba 150 metrů běhu, 800 metrů na kole a na závěr 350 metrů běhu. Na startu se sešlo 18 děvčat. Po startu se Markéta držela v polovině startovního pole. Tam zůstala i po prvním depu a přesunu na kolo. V cyklistické části, která bývá u Markéty slabší, tentokrát řádně šlápla do pedálů a díky druhému nejrychlejšímu kolu se posunula na sedmé místo a hlavně udržela kontakt s popředím závodu. V závěrečné běžecké části ještě zabojovala, aby v cílové rovince předběhla ještě 2 holky před sebou. V posledních metrech strhujícího finiše však ještě jedna ze soupeřek dokázala zrychlit a odsunout Markétu na konečné a výborné páté místo v čase rovných osmi minut. Závod suverénně ovládla časem 7:22 minuty Terezka Žaludková, která od úvodního běhu nepustila nikoho před sebe. Terezku jsme měli možnost vidět i na našem duatlonu ve Vizovicích, kde skončila druhá.

Následoval závod starší věkové kategorie. Zde závodníci měli stejné běžecké tratě jako mladší kategorie, pouze cyklistická část se jim protáhla na 1,5 kilometru a hlavně přibyl terénní sjezd. Tato kategorie byla nejpočetněji zastoupena a na start závodu se postavilo 34 kluků. Tomáš se při úvodním běhu držel v půlce startovního pole. Po nasednutí na kole se mírně posunul vpřed na 12. místo. Cyklistická část však nevyšla podle představ a zejména terénní partie dělaly Tomášovi celkem problémy, aby je bezpečně projel. Cyklistika tedy znamenala posun o dvě místa dozadu. V závěrečném běhu ještě Tomáš dokázal předběhnout několik závodníků, aby v cílovém sprintu pro sebe urval pěkné desáté místo v čase 10:38 minuty. Z vítězství se radoval Alex Drábek, který s přehledem zvítězil v čase 9:14 minuty.

Děti z našeho atletického kroužku bojovaly nejenom za sebe, ale i za tým Atletika Vizovice v soutěži týmů. Do týmové soutěže přispěly i děti, které s námi přímo netrénují, ale náš kroužek podporují: Alžběta Vlčková (2.místo, holky do 4 let), Laura Zichová (2.místo, holky do 6 let) a Sára Zichová (9.místo, holky do 8 let). Díky tomu se náš kroužek v tomto závodě umístil druhý a v celkovém pořadí po dvou závodech jsme udrželi vedení mezi kluby. Mezi jednotlivci je potom Markéta na průběžném druhém místě a Tomáš je čtvrtý.

Po skončení dětských závodů, kde všechny děti dostaly perníkovou medaili, přišlo na řadu vyhlašování výsledků, kde jsme si mohli vyfotit naše kamarády a poté jsme ještě mohli fandit závodníkům z hlavního závodu Valachy duatlon. Počasí vyšlo, všichni bezpečně dojeli do cíle a tak jsme mohli s dobrou náladou vyrazit zpět do Vizovic.

Valachy duatlon si můžete prohlédnout ve výsledcích, fotografiích i videu zde.

Reportáž České televize k závodu zde.

V sobotu 7.5.2016 se ve Velkých Karlovicích konal 2. díl ze seriálu Valachy tour. Jednalo se o závod Valachy duatlon, což je kombinace běhu a jízdy na kole. Popularita seriálu Valachytour neustále roste a nejinak tomu bylo i u tohoto závodu, kdy pořadatelé mohli po závodě konstatovat, že vytvořili nový český rekord v počtu účastníků v duatlonu. Celkem se na start postavilo 527 závodníků, z čehož bylo 269 v dětských kategoriích.

Závod má již své pevné zázemí ve Velkých Karlovicích a centrem dění je hotel Galik. Počasí v den závodu se vydařilo, tratě byly suché a teplota se pohybovala kolem 15 stupňů.

Z našeho atletického kroužku jsme měli na závodě pouze dvojnásobné zastoupení. V kategorii holek do 8 let reprezentovala Markéta Vlčková, v kategorii chlapců do 10 let potom Tomáš Vlček. Zkušenosti s tímto druhem závodu mohli načerpat na nedávném Velikonočním duatlonu ve Vizovicích, takže úplně nové to pro ně nebylo.

Nejdříve svůj závod absolvovaly holky. Dle propozic se mělo běžet 70 metrů, následně 300 metrů na kole a na konec opět 70 metrů běhu. Realita byla však odlišná zejména v běžecké části. Nejdříve holky běžely většinou po asfaltu 250 metrů, následovalo depo a nástup na kolo, na kterém absolvovaly jeden a půl asfaltového okruhu v celkové délce 300 metrů a nakonec opět běžecky zdolaly závěrečných 250 metrů, které již vedly terénem. Markéta začala volněji a držela se v 16-ti členném startovním poli vzadu. Do depa vbíhala již ze značným odstupem na první, ale stále kousek za desátým místem. Depo však vzalo veškeré naděje na solidní umístění. Místo rychlého převzetí kola, došlo k jeho velkému hledání a zatímco ostatní závodnice již byly v cyklistické části, tak Markéta pobíhala po depě a hledala své kolo. Nakonec se jí to podařilo a na posledním místě pokračovala v závodě. Opatrně absolvovala cyklistickou část a v závěrečném běhu ještě zabojovala a předběhla 2 závodnice, takže se nakonec umístila na 14. místě v čase 5 minut a 26 sekund. Závod suverénně ovládla Zuzana Kovaříkova, která tak zopakovala své vítězství z prvního dílu seriálu.

Následoval závod starší věkové kategorie, který svou délkou již řádně prověřil připravenost závodníků. Propozice udávaly 300 metrů běhu, 2 kilometry jízdy na horském kole a na závěr opět 300 metrů běhu. Reálně byla běžecká část opět delší, ale rozdíl již nebyl tak citelný jako v předchozí kategorii. Na startovní čáru se postavilo 34 závodníků. Tomáš se v běžecké části držel v druhé půli startovního pole, ale před vběhnutím do depa zrychlil a na kolo nasedal na 16. místě. V náročné cyklistické části, která vedla v první části po asfaltu do kopce, který byl umocněn stoupáním v terénu v polovině okruhu, aby se potom trať terénním sjezdem vrátila zpět do depa, si Tomáš pohoršil o jednu pozici. V závěrečném terénním běhu si Tomáš velmi slušným během polepšil ještě o 3 pozice a do cíle doběhl na pěkném 14. místě v čase 12 minut a 47 sekund. O vítězství v tomto závodě se přetahovali 3 závodníci. Po běhu byl ve vedení Mikis Kotopulos, kterého jsme měli možnost vidět i na duatlonu ve Vizovizích, ale po kole již byl těsně třetí za dvojicí Jakub Kovařík a Ondřej Woller. Až závěrečný běh rozhodl o vítězství Jakuba Kolaříka před Ondrou Wollerem a Mikisem Kotopulosem.

Děti z našeho atletického kroužku bojovaly opět i v týmové soutěži a připsaly týmu Atletika Vizovice další body do hodnocení celého seriálu.Díky společnému úsilí je na tom náš tým velmi dobře a stále může pomýšlet na umístění v první pětce v týmové soutěži seriálu Valachy tour.

Po skončení dětských závodů, kde všechny děti dostaly perníkovou medaili, přišlo na řadu vyhlašování výsledků, které se dle očekávání již našeho týmu netýkalo, ale to nám rozhodně nemohlo zkazit náladu a tak jsme si užili krásný sportovní den i s kamarády, které jsme na závod vzali se sebou.

Valachy duatlon si můžete prohlédnout ve výsledcích, fotografiích i videu zde.

 

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode