AgrofertRUN Fatra Napajedla 2016

V sobotu 11.6.2016 se konal v Napajedlích 1. ročník běhu FATRA RUN. Závod se koná pod hlavčkou skupiny Agrofert a jeho zázemí se nachází v areálu místního podniku FATRA. Tento závod je v mnohém podobný ostatním závodům tohoto pořadatele pod názvem AGROFERTRUN. Závod je tedy velmi dobře financován, což se projevuje doprovodným programem určeným zejména dětem, množstvím cen pro závodníky, medailí pro každého účastníka i běžeckým tričkem, které dostanou včas přihlášení účastníci hlavního závodu či rodinného běhu, ale pořád je to běh v průmyslovém podniku.

Z našeho oddílu jsme, po pátečním výjezdu do Holešova, měli opět velmi slušné zastoupení. Náš oddíl reprezentovali Tomáš a Markéta Vlčkovi, Katka Halová a nováček v týmu Eliška Mojžíšová. Markéta s Eliškou běžely zhruba 220 metrů po rovinatém asfaltové trati s obrátkou, Tomáš s Katkou potom delší okruh, který měřil přibližně 560 metrů.

Počasí bylo tentokrát deštivé a drobně poprchávalo i během dětských běhů. Teplota rovněž nepřipomínala letní horka, takže za těchto podmínek byla účast nižší a zpravidla se účastnili převážně ostřílení běžci, které takové podmínky rozhodně nemohou odradit od startu v závodu.

Markéta s Eliškou startovaly v běhu 5-7 letých holek, kterých bylo na startu 23. Na startu tedy nebylo příliš mnoho dětí, ale při pohledu na startovní listinu se dalo hovořit o velmi kvalitním obsazení. Eliška svou premiéru na běžeckém závodě zvládla velmi dobře a skončila ve své kategorii na 9. místě v čase 49 vteřin a hned o místo za ní doběhla Markéta v čase 51 vteřin. Samotný závod holek byl až do samotného cíle velmi vyrovnaný a nakonec doběhla na prvním místě Tereza Jurásková z atletického oddílu z Hranic v čase 43 vteřin.

Katka startovala již ve starší skupině 8-11 letých holek, kterých bylo na startu 37 a opět platilo, že obsazení bylo velmi kvalitní. Katka se snažila držet v přední skupině a celkem dobře se jí to dařilo. Během závodu se však rozestupy mezi jednotlivými závodnicemi navyšovaly a Katka nakonec doběhla na 8. místě v kategorii (druhá ve svém ročníku) v čase 2:14 min, což je rozhodně velmi slušný výsledek a příslib do příštího roku. Vítězkou v kategorii 8-9 letých děvčat se stala s náskokem Sára Andrýsková v čase 2:02 min.

Následoval závod kluků ve stejné věkové kategorii a na startu jich bylo 40. Tomáš měl za úkol držet krok se svým přemožitelem z Holešova a Valašského Meziříčí Dominikem Kupkou a to se mu dařilo. Posledních 100 metrů před cílem dokázal zrychlit a dokázal se před svého soupeře dostat a vypadalo to, že s přehledem uhájí 3. místo. S tím se však nehodlal smířit jeho dosud čtvrtý Dominik a v posledních pěti metrech se dokázal dostat zpět na třetí místo a na Tomáše zbylo opět jako v předchozích závodech čtvrté místo v kategorii kluků 8-9 let. O vyrovnanosti finiše svědčí i to, že závodníci na druhém až čtvrtém místě doběhli ve stejném čase 1:56 min. Tuto kategorii s přehledem vyhrál Dalibor Drda v čase 1:51 min.

A protože děti z našeho oddílu jsou skuteční sportovci a nezaleknou se kdejaké překážky, tak po svých závodech absolvovaly ještě nesoutěžní rodinný běh v délce jednoho kilometru. Tento běh si užívaly s úsměvem na rtech, což jim mohli závidět mnozí dospělí, které nechali daleko za sebou a kteří nevypadali zdaleka tak svěže jako naši malí velcí závodníci.

Na závěr si ještě všechny děti prošly jednotlivými úkoly v doprovodném programu, za což byly odměněny drobnými dárky. Do auta si tedy kromě dobré nálady a spousty zážitků braly ještě nafouklé balónky, igelitky s cenami a medailemi a také nová běžecká trička. Bylo toho až po střechu, ale vešli jsme se všichni :-) .

Závod FATRA RUN si můžete prohlédnout ve výsledcích, fotografiích i videu zde.