Noční stopa Valachy 2016

V sobotu 27.2.2016 se ve Velkých Karlovicích konal 1. díl ze seriálu Valachy tour. Jednalo se o závod Noční stopa Valachy a jak již z názvu vyplývá, tak tento závod absolvují dospělí sportovci ve tmě. Závod je to běžkařský, ale vzhledem k nedostatku sněhu byli pořadatelé nuceni změnit disciplínu z běhu na lyžích na běh bez lyží. Seriál Valachytour je poměrně nový závod, ale jeho popularita rok od roku roste.

Závod má již své pevné zázemí ve Velkých Karlovicích a centrem dění je hotel Galik. Počasí pro běh bylo příznivé. V odpoledních hodinách, kdy se konaly dětské závody bylo oblačno a teplota se pohybovala kolem nuly.

Z našeho atletického kroužku jsme měli na závodě trojnásobné zastoupení. V kategorii holek do 8 let reprezentovaly Kateřina Halová a Markéta Vlčková, v kategorii chlapců do 10 let potom Tomáš Vlček.

Nejdřívě svůj závod absolvovaly holky. Běžely okruh o délce 260 metrů po asfaltové cestě v chatovém táboře za hotelem Galik. Závod byl společný pro kluky i holky dané věkové kategorie, ale výsledky se vyhlašovaly zvlášť. Na startu se objevilo 14 holek a 10 kluků. Po startovním povelu vystřelila Katka sprinterským tempem a ujala se mezi holkama vedení, zatímco Markéta vystartovala pomaleji a celé startovní pole uzavírala. V polovině závodu, který vedl mírně do kopce Katka stále vedla a bylo otázkou, jestli jí vydrží síly až do cíle, který byl naopak mírně z kopce. Vypadalo to velmi nadějně, ale nakonec přece jen pro sebe urvala vítězství závody ostřílená Zuzana Kovaříková v čase 53,7 sekundy, následována Katkou, která zaostala o pouhé 2 vteřiny (56,1 s). Markéta rovněž na trati příkladně zabojovala a dotáhla to až na výborné 6. místo v čase 65,5 sekundy.

Následoval závod dlouhý 570 metrů pro děti do 10 let s Tomášem. Zde se na start postavilo 11 kluků a 11 holek. Trať byla tvořena 2 okruhy vedenými částečně po asfaltu a částečně v terénu. Při pohledu na startovní listinu bylo jasné, že se na startu sešli opravdu výborní běžci. Od startu šel do čela Michal Motáň a své vedení udržel až do cíle, kterým proběhl v čase 2:07,8 minuty. Tento borec zvítězil již dopoledne v Prusinovicích a připsal si tedy již druhé vítězství v tomto dni. Ostatně i další medailisté se mohou pochlubit mnohými úspěchy. Například třetí Mikis Kotopulos byl dopoledne v Prusinovicích ve starší kategorii do 11 let třetí a loni v sérii Valachytour ovládl v této kategorii duatlon a triatlon. Tomáš začal volněji a pohyboval se v polovině startovního pole. Stejně jako dopoledne chtěl zrychlit v druhé polovině trati, ale tentokrát už nenašel tolik sil, aby v cílové rovice předběhl někoho ze soupeřů. Nakonec z toho bylo velmi slušné 6. místo v čase 2:24,4 minuty.

Děti z našeho atletického kroužku bojovaly nejenom za sebe, ale i za tým Atletika Vizovice v soutěži týmů. Díky společnému úsilí je na tom náš tým velmi dobře a může pomýšlet na umístění v první pětce v týmové soutěži seriálu Valachy tour.

Po skončení dětských závodů, kde všechny děti dostaly perníkovou medaili, přišlo na řadu vyhlašování výsledků, které se díky Katce týkalo i našeho kroužku. Jak to Katce slušelo na stupních vítězů se můžete podívat na obrázku níže.

Noční stopu si můžete prohlédnout ve výsledcích, fotografiích i videu zde.

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode