Precheza agrofertrun - Přerov

V sobotu 10.9.2016 se konal v Přerově 2. ročník běhu Precheza Agrofertrun. Závod se koná pod hlavčkou skupiny Agrofert a jeho zázemí se nachází v areálu místního podniku Precheza. Tento závod patří do seriálu běžeckých závodů AGROFERTRUN a proto je v mnohém podobný ostatním závodům tohoto seriálu. Závod je tedy velmi dobře financován, což se projevuje doprovodným programem určeným zejména dětem, množstvím cen pro závodníky, medailí pro každého účastníka i běžeckým tričkem, které dostanou včas přihlášení účastníci hlavního závodu či rodinného běhu, ale pořád je to běh v průmyslovém podniku.
 
Po prázdninách se teprve začínáme scházet na prvních trénincích, takže z našeho oddílu se zúčastnili opět pouze Markéta a Tomáš Vlčkovi. Markéta běžela obrátkovou trať o délce necelých 300 metrů, Tomáš potom okruh o délce zhruba 500 metrů. Všechny dětské závody se běžely po asfaltu v areálu firmy Precheza.
 
Počasí bylo slunečné a velmi teplé. Teplota dosahovala tropických hodnot a zejména v odpoledních hodinách při startu hlavního závodu na 10 kilometrů měli závodníci velmi těžké podmínky, což se bohužel projevilo i výjezdem záchranky. Nicméně na start dětských závodů přilákalo slunečné počasí velké množství malých i větších závodníku, takže se bylo na co dívat.
 
Markéta startovala v kategorii dětí narozených v roce 2009 a na start této kategorie se postavilo celkem 36 dětí. U holek byly přítomny všechny tři medailistky z předcházejícího běhu v Napajedlích, do toho ještě velmi rychlí kluci, takže šlo o velmi kvalitně obsazený běh. Markéta tentokrát odstartovala celkem slušně a držela se v první polovině startovního pole. Po obrátce dokázala své tempo udržet a v závěru dokonce ještě zrychlit a předběhnout skupinku dětí. Výsledkem jejího snažení bylo výborné deváté místo celkově a sedmé mezi holkama. Časem rovné minuty zaostala pouhých 6 vteřin za vítězným Matějem Dedkem a dokonce v tomto závodě dokázala porazit vítězku letošní Zámecké pětky konané v červnu v Holešově.
 
Poté se postavil na start svého závodu Tomáš. Společně s ním čítalo startovní pole 27 závodníků. Tomašovi se start příliš nepodařil a musel v první zatáčce dost brzdit a následně se musel probíjet zpět do popředí v dlouhé rovince, která následovala. Trať byla však dostatečně dlouhá, aby se dokázal vrátit do popředí závodu. V cílové rovince již trochu ztrácel na vedoucí běžce, ale přesto zabojoval a opravdový kousíček mu scházel na třetí místo. Takže nakonec z toho bylo opět čtvrté místo (letos už počtvrté) o pouhou jednu vteřinu za vítězným Dominikem Kupkou. Za první čtveřicí již byla větší ztráta sedmi vteřin. Tomáš zhruba půlkilometrovou trať zdolal ve výborném čase 1:40 min.
 
Po svých závodech si děti tradičně ještě zaběhly zhruba dvoukilometrový nesoutěžní rodinný běh. Ten absolvovaly v pohodovém tempu, kdy byl čas i na to, aby si popovídaly i s jinými dětmi a přesto by s nimi mnozí dospělí těžko drželi krok.
 
Děti si samozřejmě nenechaly ujít ani doprovodný program, kdy po jejím absolvování obdržely drobné odměny a hlavně balónek, který nemohl chybět. Takže i tentokrát lze hodnotit naši účast velmi pozitivně a už se těšíme na další sportovní akce.
 
Závod Precheza Agrofert RUN si můžete prohlédnout ve výsledcích, fotografiích i videu zde.

 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode